5000 dni bezwypadkowej pracy zakładu w Libiążu

5000 dni bezwypadkowej pracy zakładu w Libiążu

20.09.2016

Kolejny sukces Libet w zakresie BHP! We wrześniu zakład produkcyjny w Libiążu odnotował 5000 dni pracy bez wypadku. Serdecznie gratulujemy całej załodze i dziękujemy za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

W zakładach produkcyjnych, gdzie regularnie ma się styczność z niebezpiecznymi maszynami i narzędziami, o nieszczęśliwy wypadek nie jest trudno. Mamy tego świadomość, dlatego zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy od lat stanowią jeden z naszych priorytetów. Nie ograniczamy się przy tym jedynie do szumnych haseł, ale podejmujemy konkretne działania, które mają na celu wyeliminowanie zagrożeń. Nie tylko wyznaczamy sobie wysokie standardy w obszarze procedur BHP, ale też regularnie przeprowadzamy szkolenia dla załóg zakładów produkcyjnych oraz inwestujemy w sprzęt ochrony osobistej i zabezpieczenia urządzeń. Nasze zabiegi przynoszą wymierne efekty, czego dowodem jest imponujący wynik – 5000 dni, czyli ponad 13 lat bez wypadku – jaki odnotowano w zakładzie w Libiążu.

Powody do świętowania ma również załoga z Lublina, która we wrześniu przekroczyła  bardzo ważny próg tysiąca bezwypadkowych dni. Takie sukcesy, poza wymiarem symbolicznym, napawają nas dumą i motywują do kontynuowania starań na rzecz podnoszenia stanu bezpieczeństwa w naszych fabrykach.

Serdecznie gratulujemy pracownikom i bardzo się cieszymy, że możemy chwalić się osiągnięciami w tak ważnych dla nich sferach.