Płyta Sundeck z nagrodą Perła Ceramiki UE 2016

Płyta Sundeck z nagrodą Perła Ceramiki UE 2016

10.02.2017

Z radością informujemy o kolejnym wyróżnieniu zdobytym przez nasz produkt. Płyta gresowa Sundeck z kolekcji Libet Ceramic została nagrodzona  prestiżowym tytułem Perła Ceramiki UE 2016!

Organizowany od 2004 roku plebiscyt ma na celu wskazywanie dostępnych na polskim rynku produktów, które wyróżniają się oryginalnym wzornictwem oraz wysokimi parametrami technicznymi. W skład jury konkursu wchodzą m.in. osoby zawodowo związane z wzornictwem przemysłowym oraz przedstawiciele redakcji magazynu „Wokół Płytek Ceramicznych”, będącego inicjatorem tego przedsięwzięcia. Nagradzając gres Sundeck z kolekcji Libet Ceramic komisja podkreśliła jego atrakcyjną kolorystykę, dobre parametry oraz doskonałe odwzorowanie struktury drewna. Jurorzy zwrócili też uwagę na funkcjonalność produktu, który może być układany w miejscach tradycyjnie zarezerwowanych dla innych materiałów, a także na możliwość układania płyt z zastosowaniem technologii suchego montażu.

Kolekcja Sundeck to połączenie stylowego efektu drewna z praktycznymi właściwościami gresu. Płyty dostępne są w trzech wyjątkowych kolorach – classic, origin oraz spirit oraz dwóch formatach – kwadratu o wymiarach 60 x 60 cm lub prostokąta o wielkości 30 x 120 cm, który wiernie oddaje wygląd drewnianej deski. Gres porcelanowy Sundeck jest antypoślizgowy (R11) odporny na mróz, ścieranie, powstawanie plam czy działanie środków chemicznych. Stworzona z jego pomocą nawierzchnia nie wymaga dodatkowych zabiegów konserwacyjnych i jest łatwa do utrzymania w czystości. Płyty mogą posłużyć do budowy tarasów, ścieżek, a także do wykończenia przestrzeni wokół budynku lub basenu